ulice Štefánikova 566, 50011 Hradec Králové

[Nepřihlášen

AKTUALITY & OZNÁMENÍ

[Diskuse][Aktuality]

◄◄1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - [10] - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►
 REDAKTOR [3.5.2021 14:10:36][■]

Po dlouhé době distanční výuky jsme konečně zase, alespoň částečně, zpátky ve škole, hurááá!

Doufejme, že zbytek školního roku už nám nic neznepříjemní.

Všem přejeme hodně sil a elánu do učení aneb s chutí do toho, půl je hotovo! {#emotions_dlg.mrk}

REDAKTOR [13.4.2021 12:39:40][■]

V prvním čtvrtletí tohoto roku proběhlo okresní a krajské kolo

DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY, kterých se účastnili i žáci naší školy. V lednovém okresním kole nás reprezentovali Monika Wittová z 9. A a Marek Ficnar z 9. B.

Monice Wittové se podařilo probojovat i do krajského kola, které se konalo 19. 3. V krajském kole pak naši školu reprezentovala opravdu svědomitě a obsadila v silné konkurenci pěkné čtvrté místo.

Děkujeme a gratulujeme!

REDAKTOR [9.4.2021 13:10:44][■]

30. března se uskutečnilo školní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

v kategorii D (6. a 7. ročníky), které proběhlo online formou. V této kategorii obsadila 1. místo Barbora Vavřichová (7.A) a na

2. místě skončila Ester Jarešová (6.E).

O den později se soutěž uskutečnila v kategorii C (8. a 9.ročníky), kde

1. místo získala Adéla Zirnsáková (8.C), 2. místo Rozálie Kadlecová (9.A) a 3. místo obsadila Kristýna Sejkorová (9.A).

Dívky z prvních míst obou kategorií postupují do krajského kola.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na další štaci, ostatním děkujeme a chválíme za účast a snahu!  {#emotions_dlg.ok}

REDAKTOR [6.4.2021 10:58:56][■]

Chcete-li se pobavit, zabavit či se rozmluvit před hodinou, zkuste si přeříkat jazykolamy {#emotions_dlg.mrk}

Strč prst skrz krk.

Královna Klára na klavír hrála.

Šel za mnou jeden Řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek.

Pštros s pštrošicí a pštrosáčaty šli do pštrosačárny.

Pudl prdl pudr.

Instituce institucionalizovaly institucionalismus.

Zvíře zařve, zvíře zavře.

Máma má málo máku.

Náš pan kaplan v kapli plakal.

Kotě v bytě hbitě motá nitě.

In English:

I scream, you scream, we all scream for ice cream.

I wish to wash my Irish wristwatch.

A skunk sat on a stump and thunk the stump stunk, but the stump thunk the skunk stunk.

Thin sticks, thick bricks.

Which witch is which?

Four fine fresh fish for you.

Near an ear, a nearer ear, a nearly eerie ear.

If a dog chews shoes, whose shoes does he choose?

Willie’s really weary.

Nine nice night nurses nursing nicely.

REDAKTOR [28.3.2021 18:48:23][■]

Distanční výuka stále trvá, ale věříme, že už se brzy zase setkáme tváří v tvář.

Buďme tedy trpěliví a užívejme si alespoň jarního počasí. {#emotions_dlg.ok}

REDAKTOR [1.3.2021 20:30:09][■]

17. února proběhlo on-line okresní kolo ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY, v němž naši školu reprezentovali žáci napříč téměř všemi ročníky – za 6. ročníky Lucie Vorlová (6.A), Gabriela Joštová (6.D), Nikola Paulusová (6.D), za 7. ročníky Tobiáš Chládek (7.A), Jan Votroubek (7.B), Jonáš Kuczera (7.D), za 9. ročníky Martin Pultar (9.A), Denis Groh (9.C), Vojtěch Dušánek (9.C).

V obrovské konkurenci, kdy se olympiády najednou účastnilo 7000 žáků z celé republiky, kteří byli následně rozděleni podle okresů, se můžeme pochlubit následujícími úspěchy:

V kategorii A nás bude v krajském kole reprezentovat Lucie Vorlová (6.A), která se umístila na krásném 2. místěv kategorii C potom Vojtěch Dušánek (9.C), jenž ve své kategorii obsadil rovněž 2. místo, a Denis Groh (9.C), jehož výkon stačil na 3. místo.

Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme, těm, kteří postoupili, moc gratulujeme a přejeme neméně úspěchů i v krajském kole!

REDAKTOR [17.2.2021 7:24:12][■]

Přestože situace příliš nepřeje aktivitám a soutěžím běžného školního roku, některé soutěže probíhají alespoň on-line.

Stejně tak okresní kolo OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE, které proběhlo 26. ledna a v němž jsme měli také své reprezentantky. Byly jimi Nela Machaňová a Jana Štěpánková z 9.A, které se za své výsledky rozhodně nemusí stydět.

Nela se umístila na 8. místě a Jana na 11. místě. V konkurenci, kterou měly nejen mezi žáky základních škol, ale také víceletých gymnázií, jsou to hezké výsledky.

Děkujeme oběma žákyním za reprezentaci a přejeme jim hodně úspěchů do budoucna!

REDAKTOR [12.2.2021 7:24:18][■]

Přestože situace příliš nepřeje běžným aktivitám a soutěžím běžného školního roku, některé soutěže probíhají alespoň on-line.

Stejně tak okresní kolo OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE, které proběhlo 26. ledna a v němž jsme měli také své reprezentantky. Byly jimi Nela Machaňová a Jana Štěpánková z 9.A, které se za své výsledky rozhodně nemusí stydět.

Nela se umístila na 8. místě a Jana na 11. místě. V konkurenci, kterou měly nejen mezi žáky základních škol, ale také víceletých gymnázií, jsou to hezké výsledky.

REDAKTOR [1.2.2021 6:52:15][■]