Přezdívka: Heslo:        nová registrace

E-TWINNING

[MULTIMEDIÁLNÍ GALERIE PROJEKTŮ E-TWINNING]

Co je to eTwinning?

Aktivita eTwinning ("e" jako elektronické, evropské a "twinning" jako párování, síťování) je zaměřena na podporu spolupráce žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě či více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku - prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

Iniciativa eTwinning je otevřena všem typům mateřských, základních a středních škol; nejde o dotační typ vzdělávacího programu, jaké existují v rámci Evropské unie - nemá vymezená kritéria účasti ani termíny pro zapojení či předkládání projektů. eTwinning je službou, která tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci škol, které mohou jednoduchým způsobem navazovat partnerství a realizovat takovou aktivitu (mezinárodní vzdělávací projekt), kterou ony považují za užitečnou, kde si samy určí začátek a konec spolupráce s partnerskými školami.

Spolupráce v programu eTwinning může probíhat jako součást jakéhokoli vyučovacího předmětu na vybrané téma. Při projektu se mohou využít jak informační a komunikační technologie, tak tvořivé aktivity v rámci výuky mimo počítače (např. metody projektového vyučování).

[www.etwinning.cz][www.etwinning.net]

PROJEKTY NAŠÍ ŠKOLY:
legenda: ukončený projekt, probíhající projekt

• Duhový most [web][galerie][certifikáty]
  • Knižní detektívi II. [web][galerie][certifikáty]
  • Hello Christmas [web][galerie][certifikáty]
  • Knižní detektívi a detektivové [web][galerie][certifikáty]
  • Kytička spomienok [web][galerie][certifikáty]
  • Christmas Card Exchange 2010 [web][galerie][certifikáty]
  • Maraton 2010 [galerie]
    V letošník roce bylo úkolem dětí z celé české republiky namalovat mimozemské zvířátko na základě předlohy, která jim byla elektronicky zaslána určitou školou Aby to ovšem nebylo tak jednoduché, popis zvířátka byl v cizím jazyce. Třídy 4.B a 5.B, které se letos zúčastnily, bojovaly se slovinským překladem. Na oplátku pak třídy zaslaly popis jiného (svého) vymyšleného zvířátky,a to ve španělštině.
  • Spadla z oblakov [web][galerie]
  • Uhodneš zvieratko? [web][prezentace][galerie][certifikáty]
  • Hello Europe [web][galerie][certifikáty]
    V projektu "Ahoj Evropo" mají žáci za úkol ukázat svoji školu, město a zemi svým zahraničním kamarádům.
  • Maraton 2009 [galerie]
    Celostátní celotýdenní akce eTwinningu. Prostřednictvím této akce měli žáci, učitelé i rodiče možnost seznámit se s aktivitami a myšlenkou partnerství mezi evropskými školami.
  • Storyland [prezentace][galerie]
    Cílem tohoto projektu je společně vytvořit leporelo určité pohádky.Každá země zpracovává určitou stránku.
  • Merry Christmas [prezentace][galerie][certifikáty]
    Cílem tohoto projektu bylo seznámit žáky s vánočními písničkami a koledami. Přeložit tyto písničky do svého jazyka a pořídit zvukovou nahrávku.
  • Holiday Cards Exchange [prezentace][galerie][certifikáty]
    Do tohoto projektu jsou zapojeny tři země. Prostřednictvím přáníček se žáci seznamují s kulturou jiných zemí. Přáníčka kreslí podle popisu svých zahraničních kamarádů. Zajímavým způsobem využívají anglický jazyk. Na naší škole se zapojili žáci3. a 4. tříd v rámci hodin anglického jazyka.
  • Months in your countries [prezentace][galerie][certifikáty]
    Mezinárodní projekt „Months in your countries – Měsíce v našich zemích“ probíhal během školního roku 2007-08. Do projektu byli zapojeni žáci 4. a 5. tříd tří evropských škol.  Cílem  projektu  bylo ukázat  žákům  způsob komunikace se zahraničními vrstevníky. Poznat jejich zvyky a prostředí, ve kterém vyrůstají. Společně vytvořili kalendář na rok 2009, ve kterém pomocí obrázků a jednoduché angličtiny představili měsíce v jejich zemích.
  • Mother´s day [prezentace][galerie][certifikáty]
    Mezinárodní projekt „ Mother´s day – Den matek“ probíhal běhen čtyř jarních měsíců ve školním roce 2007-2008. Cílem projektu bylo představit, kdy a jakým způsobem je oslavován den matek v dané zemi. Projektu se účastnilo 10 evropských států (Polsko, Rumunsko, Litva, Česká republika, Španělsko, Velká Británie, Bulharsko, Estonsko, Švédsko, Itálie).)

[MULTIMEDIÁLNÍ GALERIE PROJEKTŮ E-TWINNING]